PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DVCV ‘Rātsnama’ sapulces
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Lestenes muzejs
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE

Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene” uzsāk darbību

06.09.21.
2021.gada 8.septembrī plkst. 16.00 Lestenes Brāļu kapos notiks Latviešu karavīru piemiņas
biedrības “Lestene” svinīgā atklāšana. Biedrība dibināta ar mērķi veicināt un attīstīt
patriotismu, kalpošanas ideālu sabiedrības interesēs un stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā.
Biedrības svinīgajā atklāšanā uzrunu teiks gan biedrības dibinātāji, gan valsts un pašvaldības amatpersonas, kā arī pēc svētbrīža baznīcā būs klausāms vēsturnieka Valda Kuzmina referāts par Lestenes apkārtnes kaujām un to nozīmi. Noslēdzot, Rīgas projektu kora ansamblis sniegs svinīgu koncertu ar mūziku latviešu un latīņu valodās.

Karavīru piemiņas biedrības galvenie uzdevumi ir pārraudzīt Lestenes Brāļu kapu kompleksa uzturēšanu, atbalstīt Kurzemes kauju muzeja attīstību, Lestenes baznīcas atjaunošanu, padarot šo kompleksu par vienu no Latvijas neatkarības izcīnīšanas, valstiskās identitātes un nacionālās pašapziņas simboliem, kā arī veicinot diskusijas un vēstures izzināšanu, jo sevišķi – par Kurzemes lielkaujām un latviešu leģionāru gaitām pasaules notikumu un Latvijas vēstures griežos.

“Būtiski ir atspēkot mītus un netaisnību, pieminēt šos cilvēkus un stāstīt par īstenību,” pauž jaundibinātās biedrības vadītājs Aivars Sinka. “Latvijas leģionāru loma allaž skatīta piesardzīgi un tikusi pretrunīgi vērtēta – abās pusēs uniformas bija “nepareizajās krāsās”, latvietim nācās iet kaujā pret otru latvieti pie Džūkstes un citos kaujas laukos. Mobilizācija Latvijā no Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas pusēm bija skaidrs kara noziegums pret Latvijas tautu, par ko atlīdzība nav bijusi saņemta. Cīnītāji tika ierauti karā pret savu gribu, kritušo skaits bija milzīgs, puse neatgriezās mājās. Puiši un vīri, saņemti gūstā Kurzemē, līdz pat otrās neatkarības atgūšanai bijusi apspiestā mūsu tautas daļa. Pēc cīņām Kurzemē viņi tika aizvesti uz spaidu darbiem Padomju Savienības gulagu sistēmā. Pat atgriežoties no Sibīrijas gadus vēlāk, dzīvi palikušajiem gūstekņiem bija jāizcieš pazemojumi un represijas.

Biedrība rādīs cieņu pret kritušajiem, uzturot kapu kompleksu, vāks ziedojumus baznīcas atjaunošanai, izzinās cilvēkstāstus un papildinās Latvijas vēstures lappuses, izgaismojot tā laika notikumus.”


Nozīmīgi ir tas, ka dibinot biedrību kopā sanākušas septiņas spēcīgas, jau pastāvošas organizācijas, tostarp arī latviešu apvienības ārvalstīs:


• Daugavas Vanagu Centrālā valde,

• Latviešu Virsnieku apvienība,

• Latvijas Ğenerāļu klubs,

• Latvijas Nacionālo karavīru biedrība,

• Lestenes Evanģēliski Luteriskā Draudze,

• Pasaules Brīvo Latviešu Apvienība,

• Valsts aizsardzības un patriotisma fonds “Namejs”.


“Esmu gandarīts, ka sešas ar karavīru un valsts vēsturi saistītās biedrības kopā ar Lestenes baznīcas draudzi ir apņēmušās uzturēt Lestenes Brāļu kapu kompleksu un ar to saistīto kritušo karavīru piemiņu. Šis ir labs piemērs, ka viena mērķa vārdā mēs varam apvienoties un veikt darbus kopā,”
Raimonds Graube,
bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris.
“Mums, Pasaules Brīvo latviešu apvienībai, un līdz ar to latviešu diasporai pasaulē, kopīgi ar Daugavas Vanagu apvienību ir patiesa vēlme un interese piedalīties jaundibinātās latviešu karavīru piemiņas biedrības “Lestene” darbā, ne tikai atbalstot muzeja izveidi Lestenē, bet arī veicinot plašu viedokļu apmaiņu un modernu skaidrojumu Latvijas vēstures būtiski svarīgiem notikumiem,” Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde.

Vēstures liecību saglabāšanai un patriotiskai audzināšanai!

Biedrības Valdes priekšsēdētājs
Aivars Sinka
aivarssinka@gmail.com
 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
© 2024 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »