PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE

DV priekšnieka un vanadžu priekšnieces vēlēšanas

24.03.23.
Tuvojās DV priekšnieka un vanadžu priekšnieces vēlēšanas.
DV organizācijas darbības notiekumos ir DV vēlēšanas kārtība...
Lasīt vairāk

Aivars Sinka: Kāpēc es nolikšu ziedus 16. un 17. martā

16.03.23.
Jau 1952. gadā, tikai septiņus gadus pēc Otrā pasaules kara noslēguma, "Daugavas Vanagi", organizācija, kuru šodien man ir gods vadīt, pieņēma 16. martu kā savu atceres dienu. Lasot protokolu, Pulkvedis Vilis Janums bija šīs domas ierosinātājs: "Par organizācijas svētku un leģiona cīņu atceres dienu varētu pieņemt 16. martu, jo šajā dienā pirmo reizi otrā pasaules kaŗā abas latviešu divīzijas piedalījās kopējā kaujā uz Veļikajas upes krastiem pie Novij Putj."
Lasīt vairāk

Viens gads kopš Krievijas iebrukums Ukrainā. Seko DVCV valdes locekļa un DV ASV priekšnieka Andra Kursieša vēstijums šajā gadadienā.

24.02.23.
Šodien, 24. februārī, aprit gads, kopš Krievija sāka brutālo un neizprovocētu uzbrukumu Ukrainai. Pateicoties Ukrainas bruņoto spēku drosmīgajai pretestībai, Vladimira Putina iecerētā trīs dienu kampaņa ir ieilgusi līdz 365 dienām, taču tā ir maksājusi tūkstošiem nevainīgu ukraiņu dzīvību. Šodien atcerēsimies mūsu ukraiņu brāļu un māsu upuri un lūgsim, lai viņu cīņa drīz vien nesīs pārliecinošu uzvaru! Neaizmirsīsim, ka patiesībā Ukraina cīnās ne tikai par savu kā neatkarīgas valsts izdzīvošanu, bet arī par Baltijas valstīm un citiem potenciālajiem Krievijas mērķiem austrum Eiropā. Īpaši šodien pateiksim paldies ukraiņiem par viņu upuri! Slava Ukraini!
Lasīt vairāk

Ziņas no Amērikas!

15.02.23.
Mums ir jauns DV CV loceklis no ASV, Mārtiņš Stāks, kas atvietos Ivaru Zuševicu.

DVCV priekšnieks, Aivars Sinka izsaka sirsnīgu pateicību Ivaram, par viņa līdzdalību un darīto līdz šim, un sveic Mārtiņu DVCV draugu kopā!

Vairāk informācijas par Mārtiņu Stāku šeit http://www.dvcv.org.lv/dvcv-valde

Saņemta pateicības vēstule no Kosovas misijas kontingenta komandiera

03.02.23.
Latvijas Nacionālā kontingenta NATO Kosovā (KFOR NK 2022/2) karavīru vārdā, vēlos Jums pateikties, par lielisku iespēju Ziemassvētkos baudīt Latvijas garšu - īstu Latvijas rupjmaizi ar kūpināto speķi, kas kaut uz brīdi radīja māju sajūtu... Vairāk..

Pagājuši 77. gadi, kopš dibināja Daugavas Vanagu organizāciju

29.12.22.
Mīļie draugi!
Šodien atzīmējam 77. gadus, kopš dibināja Daugavas Vanagu organizāciju!
Novēlu daudz laimes mums visiem un, kā dāvaniņu, pievienoju fotogrāfijas no paša pirmā protokola (paldies Jānim Tomaševska kungam no Kaŗa Muzeja, par ieskenotām lapaspusēm!).
Visu jauku,
Aivars
PS Redziet, tajos laikos, pagāja tikai trīsarpus stundas, delegātu sapulcei visu sakārtot!
Lasīt vairāk

Lestenes likums – laiks atbalstīt!

13.12.22.
Kultūras Ministrija virza jaunu likumprojektu: Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu likums”. Likums nodrošinātu ilgstpējīgu Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu, kā īpaši nozīmīgas kultūrvēsturiskas vērtības ilglaicīgu saglabāšanu, aizsardzību un attīstību. 13. decembrī, Saeimas Kultūras, izglītības un zinātnes komisijas sēdē turpināsies pārrunās par šo tēmu.
Seko Lestenes biedrības valdes priekšsēža, Aivara Sinkas vēstule Saeimas Kultūras, izglītības un zinātnes komisijas locekļiem …
Lasīt vairāk

DV priekšnieka uzruna 2022.g. valsts svētkos

18.11.22.
Mīļie draugi!
Sirsnīgi pateicos DV Latvijā priekšsēdim, Jānim Ozolam un DV Latvijā valdei par ielūgumu uz šo skaisto, svinīgo, sarīkojumu!
Man ir liels prieks te būt starp draugiem, pie vanadzēm un vanagiem, dienā, kad pieminām Latvijas valsts dibināšanu un arī pašus dibinātājus: varoņus, kas riskēja ar visu, arī ar savām dzīvībām, lai veidotu kaut ko pavisam jaunu: savu Latvijas valsti.
Lasīt vairāk

Ar Daugavas Vanagu Centrālās valdes starpniecību, septiņos gados, ziedoti pāri par 3,5 miljonu eiro

17.11.22.
Šajos trauksmainajos laikos vairāk kā jebkad sevišķa nozīme ir labdarībai.
Pēdējos mēnešos īpaši daudz redzam spilgtus piemērus tam, cik liels spēks un cik daudz var paveikt, cilvēkiem ziedojot gan savu laiku, gan līdzekļus kāda mērķa vārdā, kādas idejas piepildīšanai.
Lasīt vairāk

Čikāgas Ziņas: Par Daugavas vanagiem un pasauli

17.11.22.
Raksts oriģināli publicēts Čikāgas Ziņās, 2022. gada novembra izdevumā.
Latviešu diaspora nav vairs tik viengabalaina vai idejiski vienota, kā tas bija pirms 30 gadiem. Tas ir labu un sliktu iemeslu dēļ. Latvija, paldies Dievam, ir savu neatkarību atguvusi un Tēvzeme, ar visiem tās labumiem ir tikai īsa lidojuma attālumā (vismaz, ja dzīvo Anglijā vai Vācijā). Bet tā rezultātā, diasporai ir mazāk iemeslu turēties kopā.
Lasīt vairāk
© 2023 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »