PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DVCV ‘Rātsnama’ sapulces
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Lestenes muzejs
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE

Miris Juris Augusts - DV organizācijas goda priekšnieks

09.10.23.
Ar lielām skumjām DV ASV zemes valde ziņo, ka 91 gada vecumā mūžībā aizgājis DV goda priekšnieks Juris Augusts.
Daugavas Vanagu Centrālā Valde savā 2015. g. sēdē Vašingtonā ievēlēja bijušo DV priekšnieku Juri Augustu par DV organizācijas goda priekšnieku. Jura Augusta biogrāfija atspoguļo gandrīz 50 veltītus gadus par labu Daugavas Vanagiem, gan Indianapoles apvienībā kā arī DV ASV valdē un kā DV priekšnieks.

Daugavas Vanagu goda priekšnieks Juris Augusts dzimis 1932. gada, 20. novembrī Liepājā. Tēvu zaudējis agrā bērnībā. Skolas gaitas iesāk 1939. gadā Liepājas 5. pamatskolā. Kā jau visiem tā laika jauniešiem, kuru vecāki devās uz rietu-miem, bija jāpārtrauc izglītība un jāatsāk to Vācījā D.P. nometņu skolās.

Māte strādāja Liepājas Dzelzceļu darbnīcā, to evakuēja uz Vācīju 1944. gada augustā. 1945. gada 6. februārī pārcieš Sabiedroto gaisa uzlidojumu Gotas dzelzceļa darbnīcai, kurā tiek nonāvēti tuvu pie 100 latvieši. Pēckara atsāk izglītības turpināšanu. 1950. gadā nonāca Austrālijā, kur bija jānostrādā 2 līguma gadi, kā tas bija visiem tā laika iebraucējiem.

 

  1. gadā tika iesaukts Austrālijas armijā. 1956. gadā beidz South Sydney Technical College Veikalvedības zinībās. Maizes darbu izvēlējās Eric Anderson Pty Ltd. par veikalvedi. Beidzis Phillips School of Manaģment, Dale Carnegie School of Salesmanship un Managment 8 kursus.

 

  1. gadā apprecējās ar Ligitu Dzelzainis. Ģimenē meita Māra. Darba vajadzībā 1965. gadā tika iecelts Justice of The Peace. 1967. gadā visa ģimene pārcēlās uz Indianapoli ASV, Indianas pavalstī. Tanī pašā gadā iestājas Daugavas Vanagu Indianapoles apvienībā. Maizes darbu strādāja Audio Electronics par veikalvedi un 1980 gadā tika iecelts par vice prezidentu. Tajā amatā Juris palika līdz pensionēšanās 1996. gadā.

 

  1. gadā tika ievēlēts Daugavas Vanagu Indianapolē valdē, kur vadīja ārējo informācijas nozari. 1987. gadā tika ievēlēts par apvienības priekšnieku un gadskārtēji pildīja šo amatu līdz 2000. gadam, kad tika ievēlēts par Daugavas Vanagu ASV priekšnieku. 1986. gadā tika ievēlēts ASV zemes valdē, kur vadīja informācijas nozari līdz 2000. gadam.

               

Apbalvots ar DV ASV Goda Rakstu, DV CV Atzinības Rakstu un DV krūšu nozīmi zeltā. DV ASV priekšnieka amatu pārņēma 2000. gada 21 maijā. Atkārtoti ievēlēts  2002. gadā par DV ASV priekšnieku.

 

  1. gadā pārņem Daugavas Vanagu organizācijas vadību, un šo amatu pilda līdz 2011. g. 31. dec. nekandidējot turpmāk.

 

Piedalījās Lestenes Brāļu kapu atklāšanā uzrunājot visu Latviju Televīzijas tiešraidē. 2003. gadā palīdz noorganizēt slimo leģionāru aprūpi, kas rūpējās par mazkustīgiem un uz gultas gulošiem leģionāriem. Viņiem tiek piegādātas zāles un citi medikamenti, kas padara viņu dzīvi drusku gaišāku.           

               

  1. gadā apbalvots ar Latvijas Republikas Aizsardzības Ministrijas NATO piemiņas medāli, par sekmēšanu Latvijas iesaistīšanu NATO.

 

  1. g. septembrī aicināts piedalīties Rīgas Brāļu kapu valdē un piekritis šim aicinājumam un 2006. gada janvāri Rīgas Brāļu kapu komitēja vienbalsīgi ievēl Juri par locekli.

 

  1. gada toreizējā aizsardzības ministra Ģirta Valža Kristovska aicināts Kalpaka pieminekļa valdē, Juris pieņem Kristovska kunga aicinājumu un darbojās Kalpaka pieminekļa valdē.

 

  1. g. 13. jūnijā tika ievēlēts par Nacionālo Karavīru biedrības goda biedri, diploms un nozīme tika pasniegta Centrālās Valdes sēdē Bērzainē.

 

  1. g. 25. aprīlī Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers apbalvo Juri ar Trīs Zvaigžņu Ordeni virsnieka pakāpē, pasniedzot Ordeni ALA’s kongresā Klīvlandē. Iestājies Latvijas Ordeņu Brālība un uzņemts 2009. g. 8. aprīlī.

 

  1. g. 13. septembrī NBS komandieris Ģeneralmajors Raimonds Graube apbalvo Juri ar Latvijas Armijas Goda Rakstu.

 

Daugavas Vanagu centrālā valde pievienojās visiem organizācijas biedriem, izsakot visdziļāko līdzjūtību Jura ģimenei un draugiem un vēlot Jurim vieglas smiltis!

 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
© 2024 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »