PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DVCV ‘Rātsnama’ sapulces
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Lestenes muzejs
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE
Seko mums acebook

Ar Daugavas Vanagu Centrālās valdes starpniecību, septiņos gados, ziedoti pāri par 3,5 miljonu eiro

17.11.22.
Šajos trauksmainajos laikos vairāk kā jebkad sevišķa nozīme ir labdarībai.
Pēdējos mēnešos īpaši daudz redzam spilgtus piemērus tam, cik liels spēks un cik daudz var paveikt, cilvēkiem ziedojot gan savu laiku, gan līdzekļus kāda mērķa vārdā, kādas idejas piepildīšanai.

Labdarības organizācijas apvieno domu biedrus, kuri darbojas vienoti, lai iedzīvinātu savus ideālus, palīdzot un atbalstot tos, kam tas nepieciešams visvairāk.

Daugavas vanagi ir labdarības organizācija, kura darbojas jau vairāk kā 70 gadus un ir ar savu bagātu vēsturi  un tradīcijām.

Par saviem galvenajiem darbības virzieniem, Daugavas vanagi ir izvēlējušies trīs:  pirmkārt, latviešu sabiedrības pulcināšanu un apvienošanu; otrkārt, aprūpi – atbalstot sirmos leģionāru un viņu ģimenes locekļus, daudzbērnu un audžu  ģimenes un cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kā arī piešķirot stipendijas studentiem; treškārt, cīņu par valsts stiprināšanu un aizsardzību, kam šajos laikus ir ļoti būtiska nozīme.

Atskatoties un minot vien tikai  dažus no 2021.gadā paveiktajiem labajiem darbiem, noteikti  ir jāpiemin, ka leģionāri un viņu atraitnes tika apgādātas ar nepieciešamajiem medikamentiem, kam tika izlietoti vairāk kā 31 tūkstotis EUR. Uz pagājušā gada Ziemassvētkiem leģionāriem tika sarūpētas pārsteiguma dāvaniņas. 2021.gada nogalē Ziemassvētku pārsteiguma veltes saņēma arī latviešu kareivji, kuri tobrīd atradās dienestā Kosovā. Pagājušajā gadā daudzbērnu ģimenēm izmaksāti pabalsti vairāk kā 17 tūkstošu EUR apmērā. Augstāk minētie ir tikai daži no daudzajiem paveiktajiem labdarības darbiem.

Līdz šim 2022. gadā jau ziedots pāri par 281 tūkstotis ar DVCV Pārstāvniecības starpniecību, galvenokārt: Ukrainai, Bērnu Cerības fondam, leģionāru medikamentiem, audžubērnu fondam, leģionāru aprūpei un Vītola fondam.

Ļoti īpašs projekts, kura iecerē un īstenošanā Daugavas Vanagi ir iesaistījušies, ir Lestenes kompleksa izveide. DV priekšnieks Aivars Sinka ir izteicies, kādēļ ne tikai Daugavas vanagiem, bet visai latviešu sabiedrībai gan Latvijā gan ārpus tās šī kompleksa izveide ir svarīga.

Darbība sakarā ar Lesteni ir ļoti nozīmīga. Kurzemē, Otrā pasaules kaŗa beigās, notika lielākās cīņas Latvijas vēsturē, tur piedalījās pāri par miljons kaŗavīru un latvietis tika sūtīts kaŗā, brālis pret brāli. Tagad strādājam kopā ar vēl sešām pazīstamām organizācijām, Lestenes biedrības ietvaros, lai pāri ielai no Brāļu kapiem un Lestenes baznīcas būtu muzejs, kas apraksta šīs kaujas un kur būtu klases telpa, kur skolēni, jaunsargi, kadeti varētu tikt apmācīti. Šīs vērienīgais projekts izmaksās starp 700 tūkstošiem un 1 miljonu dolāru. Projektā piedalīsies Lestenes biedrība, Latvijas valsts un Tukuma novada pašvaldība. Īpaši svarīga loma ir Daugavas Vanagiem, piesaistot ziedojumus no ārpus Latvijas, muzeja īstenošanai. Te būs iespējami, piemēram, ar ziedojumu pieminēt savus senčus, kas cīnījušies par Latviju Otrā pasaules kaŗā”.

Neatsverams ir atbalsts, ko Daugavas vanagiem sniedz gan DV nodaļas, gan DV biedri, gan visi citi, kuriem mūsu organizācijas mērķi un idejas ir tuvi un nozīmīgi.

Tālāku informāciju par ziedošanu, var izlasīt Daugavas Vanagu centrālās valdes mājas lapas sadaļā Labdarība- http://dvcv.org.lv/labdariba.

Dace Dundure-Kluce, DVCV locekle
 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
© 2024 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »