PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DVCV ‘Rātsnama’ sapulces
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Lestenes muzejs
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE

Lestenes darbi rit uz priekšu

18.09.22.
Latviešu kaŗavīru piemiņas biedrība dibināta, apvienojot septiņas jau esošas biedrības un darbi pie memoriāla parka jau sākušies. Lēnām arī iekārtosies jaunais muzejs.

Blakus šiem darbiem ir arī stratēģisks mērķis – gādāt, ka Lestenes memoriālais komplekss arī būtu valsts aizsardzībā. Brāļu kapiem Rīgā ir savs īpašais Likums un Padomju un Vacijas kaŗavīru kapi ir aizsargāti ar starptautiskiem līgumiem, kamēr mūsu Brāļu kapi Lestenē nebija aizsargāti.
Pirmais solis bija Lestenes kompleksa iekļaušanu valsts nozīmes aizsargājamu kultūras pieminekļu sarakstā. To paveica šī gada 5. jūlijā ar kultūras ministra Nauŗa Puntuļa parakstu – bet pirms tam lielo sagatavošanas darbu izdarīja Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes darbinieki, Juŗa Dambja vadībā, kā arī Saeimas deputāts un Kultūras Ministrijas Parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons (NA).

Otrais solis ir īpaša likuma pieņemšana, kas ne tikai stiprinātu Lestenes kompleksa aizsardzību, bet arī sniegs skaidru mājienu no valsts, ka Lestenei ir valstiska nozīme. Likuma pirmo metu sagatavojis Ritvars Jansons, par ko izsaku lielu pateicību. Likumam vēl būs samērā tāls ceļš jāiziet, Saeimā un Saeimas komisijās, pirms stāsies spēkā, bet varam būt gandarīti, ka arī šis darbs ir sācies!
Pirms dažam dienā, 15.septembrī, Saeima izskatīšanai komisijā nodeva likumprojektu ”Lestenes luterāņu baznīcas un Otrā pasaules kara piemiņas vietas ar Lestenes memoriālu likums”. Pieņemot šo likumu, tiktu noteikta saprotama kārtība, ka valsts un pašvaldība var virzīt līdzekļus nacionālas nozīmes objektu attīstībai. Likums noteiktu arī pieminekļa uzturēšanas, izmantošanas, aizsardzības un apsaimniekošanas kārtību.

Pievienojam Saeimas deputāta Ritvara Jansona (NA) uzrunu Saeimai 2022. gada 15. septembrī.
 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
© 2024 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »