PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DVCV ‘Rātsnama’ sapulces
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Lestenes muzejs
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE
Seko mums acebook

DV Centrālās valdes priekšsēža apsveikums Milvokos, DV ASV delegātu sapulcei

21.04.24.
Cienījamās Daugavas vanadzes, godātie Daugavas vanagi, godātie viesi, mīļie draugi!
Iebraucot ASV, pie muitas man uzdeva jautājumu par savu ceļojumu – biznesam vai izpriecei? – es atbildēju, izpriece! Gadskārtējā delegātu sapulce, protams, ir nopietna lieta, bet varēju tikai no sirds atbildēt, jo man vienmēr te patīk, mani vienmēr tik skaisti un silti te uzņem.

Es gribētu, kā pirmais, pieminēt Andri Kursieti. Andris šodien atvadījies no saviem amatiem. Andri – paldies, par Tavu darbu, paldies par Tavu atbalstu mums visiem un arī man. Man ir žēl, ka Tu iesi prom no amatiem bet zinu, ka Tu vienmēr būsi ar mums – paldies!

Latviešiem ārpus Latvijas ir liels uzdevums: uzturēt un attīstīt latviešu valodu un kultūru, to nodot tālāk savās ģimenēs, piedalīties plašākā latviešu sabiedrībā, un uzturēt dzīvu saikni ar Latviju un Latvijas valsti. Mēs visi jau zinām kāpēc, bet to vistiešāk  pateica Jānis Jaunsudrabiņš: “lai nezustu latvju cilts”.

Kā organizācija, Daugavas vanagiem ir līdzīga atbildība: nodrošināt vietējo latviešu sabiedrību attīstību, aizstāvēt un pārstāvēt Latviju mītnes valsts līmenī, kā arī palīdzēt Latviju stiprināt. Un es zinu, ka DV Amerikas Savienotās Valstīs to dara veiksmīgi.

DV, kā pasaules organizācija, ir laimīga tieši ar to, ka mēs ikdienā strādājam visos trīs šajos līmeņos: vietēji, mītnes valsts līmenī un Latvijas valsts līmenī. Savā galvā es to redzu kā trīsstūri – katrs stūris tikpat svarīgs. Trīsstūris latviešu folklora ir viena no Dieva zīmēm. Es zinu, ja mēs turpināsim spēt strādāt katrā stūrī, tad mūsu organizācijai būs jēga mums, mūsu bērniem un Latvijai.

DV Centrālā valde, kur darbojās divi valdes locekļi no ASV, strādā visvairāk Latvijas valsts līmenī, bet bez darbības visos trīs šajos stūros mēs neko nepanāktu. Paldies visiem ASV, par Jūs darbu, centību un patriotismu, lai šo darbību īstenotu.

Šodien ir interesants un izaicinošs brīdis mūsu, Latvijas un pasaules vēsturē. Liela apmēra Eiropas karš notiek, pirmo reizi 80 gados. Pasaules polītika svārstās, varbūt it īpaši ASV. Es savās sarunās vienmēr uzsveru, ka Latvija šodien ir drošāka nekā tā jebkad ir bijusi – tikai jāsalīdzina Latvijas situāciju tagad ar to pirms 40, 80 un 120 gadiem. Bet, no otras puses, situācija ir balta un melna: ja Ukraina uzvarēs karu, ja demokrātijas atbalstoši polītiskie spēki uzvarēs savas cīņas – tad Latvijai ir iespēja turpināt zelt un plaukt. Bet, ja Ukraina neuzvarēs kaŗu, ja demokrātijas atbalstītāji zaudētu patreizējās polītiskās cīņas, ja atbalsts NATO mazinātos, tad Latvijai varētu atgriezties līdzīgi draudi, kā 30jos gados.

Daugavas vanagiem ir vienreizējs pamats un iemesls būt, marketinga valodā: “unikāls pārdošanas punkts” – mēs ne tikai strādājam trīs līmeņos ar tiešu sadarbību ar Latvijas valsti, mēs to darām ar uzsvaru uz aizsardzību. Tas nāk no mūsu vēstures, bet, ticiet man, Latvijā mūs ciena uz uzklausa tieši tā dēļ. Lestenes projekts, kaut tas itkā aprakstāms kultūras valodā un polītikā, ir īstenībā aizsardzības projekts. Mēs to vadam ne tikai mūsu senču piemiņas dēļ, bet lai uzdrošinātu Latvijas valsts pārstāvjus un lai nodrošinātu, ka Latvija arī turpmāk nekad neaizmirsīs savu solījumu saviem kaŗavīriem.

Latvija ir “brīnišķīga sala pasaules jūrā”. Daugavas vanagu darbs un lepns pienākums ir strādāt, lai tā allaž būtu. Un ja to darīsim, mūsu organizācijai būs iemesls būt: būt mums, būt mūsu bērniem un būt Latvijai

Daugavas vanagi, sasauksimies!

Aivars Sinka

Daugavas Vanagu Centrālās valdes priekšsēdis

 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
© 2024 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »