PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DVCV ‘Rātsnama’ sapulces
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Lestenes muzejs
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE
Seko mums acebook

Daugavas Vanagi ieskandina Liepāju

01.07.23.
No 26.- 28.jūnijam Liepājā notiek Daugavas Vanagu Centrālās valdes sēde. Pēc Daugavas Vanagu tradīcijas organizācijas pārstāvji satiekas reizi gada uz klātienes sēdi un šogad tas notiek Latvijā Liepājā.

Ceļā uz Liepāju Daugavas Vanagu Centrālās valdes locekļi apmeklēja Lestenes memoriālo kompleksu – brāļu kapus, piemiņas parku, baznīcu un topošo muzeju. Bija iespēja noklausīties saistošu vēsturnieka Valda Kuzmina vīziju par topošo latviešu karavīru piemiņas memoriālu, kuru caurvīs trīs galvenās tēmas – cerība, tikšanās un gaidīšana.

 

Pie Lestenes Rumbas stacijas kaujās pirmo reizi cīnījās latviešu kareivji pretējās frontes pusēs- cīnījās brālis pret brāli, tēvs pret dēlu. Viņu stāsti un kauju apraksti tiks atspoguļoti jaunajā ekspozīcijā.

DVCV klātienes sēde sākās ar Daugavas vanadžu salidojumu, kur vanadzes no Austrālijas, Kanādas, Latvijas un Lielbritānijas dalījās ar to, kas jauns noticis aizvadītajā gadā un ar saviem nākotnes plāniem. Salidojumu vadīja DV vanadžu priekšniece Ināra Sīkais no Austrālijas.

Pēc vanadžu salidojuma notika svinīgais DVCV sēdes atklāšanas akts, ko vadīja DV priekšnieks Aivars Sinka un DVL Liepājas nodaļas priekšsēdis Mārtiņš Dāle. Starp apsveicējiem klātienē bija Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele, Liepājas valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga. Tika saņemti rakstiski apsveikumi no Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita, Aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces, Tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres.

Savā uzrunā DV priekšnieks Aivars Sinka atgādināja par Daugavas vanagu panākumiem darbojoties labdarībā un nacionālpolitikā. Viņš uzsvēra arī vajadzību Latvijas  tautai apvienoties ap vienotu vēstures skatījumu, veidojot kopēju vēstures apziņu un dialogu.

Pēc atklāšanas akta klātesošajiem bija iespēja noklausīties brīnišķīgu Liepājas postfolka apvienības Saulei i tuvāk koncertu.

DVCV izsaka sirsnīgu paldies visiem, kas palīdzēja to organizēt, kā arī viesnīcai Līva par skaistajām telpām un pretimnākšanu.

 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
© 2024 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »